באיזו תדירות יש לגזום עצים

באיזו תדירות יש לגזום עצים?

גיזום עצים היא עבודת גיזום שעדיף להשאיר למקצועני העצים. גיזום הוא חיתוך של ענפים ועלים מתים או גוססים או עמוסים מדי על מנת לקדם את הצמיחה והרווחה של העץ בכללותו. הוא מפחית את הסיכון לכשל עקב ענפים חלשים או מתים, משפר את מבנה העץ ומשפר את צורתו הטבעית.

בעת גיזום עצים ושיחים

מדיניות הגיזום הכללית היא להסיר מחלות, ענפים שבורים או מתים. חתוך ענפים חלשים, צרים או בעלי זווית התלויים על בתים, מגרשי חניה, מדרכות או כל מקום בו איברים נופלים עלולים לפצוע אנשים או לגרום לנזק לרכוש. אם יש לך סניף שמאיים על בטיחות האדם או הרכוש שלך, או שנראה לא בריא או לא נעים להסתכל עליו, סמוך על אנשי המקצוע של שירותי העץ של גסטון שיעזרו לך לגזום.

הזמן הטוב ביותר לגזום או לגזום עצים ושיחים

הוא בסוף החורף כשהם נחים. בדרך כלל, יש לגזום שיחים ועצים עם פריחה צמיחה חדשה בחורף ובתחילת האביב, בעוד שאין לגזום צמיחה ישנה פורחת עד סוף האביב או הקיץ לאחר דהיית פרחיו. עבור שיחים, גיזום שיחים צעירים עשוי להיות לא חיוני כמו גיזום עצים צעירים יותר, אך הקפד ליישם את אותם עקרונות כדי לקדם מבנה ענפים טוב.

הזמן הטוב ביותר לגזום או לגזום עצים ושיחים הוא חודשי החורף. כאשר גוזמים את העצים בסוף החורף ובאביב, ודא שהם לא מבזבזים אנרגיה מאוחסנת כדי לחתוך עלים וענפים.

כשגוזמים עץ הוא נחלש ומאפשר למזיקים ומחלות להשתרש. זה גם מפחית את כמות העלים הזמינים להאכיל את העץ. ככלל, בעת גיזום עצים, נסו להסיר לפחות רבע מצמיחת הצמח בזמן נתון.

מסיבה זו, רצוי להזמין גוזם עצים מומחה כמו אומן הגיזום בכדי שתוכלו להיות רגועים ולדעת שקיבלתם שירות מקצועי. יש לגזום כל שלוש שנים עצים. עצים צעירים שנגזמו מספר שנים אך לא נגזמו יכולים לדרוש גיזום כבד כדי להסיר ענפים גדולים ולמנוע עיוות של העץ.

הסרת ענפים מתים או גוססים היא סיבה שכיחה מדוע אנשים משתמשים בשירותי גיזום עצים. רוב גוזמי העצים המקצועיים ייפטרו מענפים מתים שהם יכולים להסיר עבורכם. זו אחת הסיבות העיקריות לכך שענפים עבים דורשים גיזום נכון.

עצים צנועים

מינים ירוקי עד של סוף החורף ותחילת האביב דורשים מעט מאוד גיזום וחותכים רק ענפים חלשים, מסועפים, מתים או שבורים. עצי אלון ייחודיים בכך שהם דורשים גיזום כאשר הם נגועים בנבילת אלון, מחלה קטלנית המועברת על ידי מזיק הטורף חתכים טריים.

גזום שיחים ירוקי עד (הולי

עץ תאשור ועצים ירוקי עד כגון אשוח ואשוח) מסוף החורף ועד תחילת האביב, כאשר הם נחים ומתחיל צמיחה חדשה. גיזום מוקדם של השנה יכול לעזור להפיק פירות איכותיים וגדולים יותר. עצי פרי צריכים להיגזם מוקדם כדי לקצור מאוחר יותר השנה.

כאמור לעיל

רוב העצים נגזמים כל 1-5 שנים, תלוי במין. כעת, כשאתה יודע מתי יש לגזום את העץ שלך, יהיה חשוב לשקול באיזו תקופה בשנה זה אמור להיות. גיזום עצי הדר, למשל, זקוקים לגיזום שנתי כדי להניב פרי באביב, בעוד שעצים ירוקי עד עוברים שנות גיזום.

גיזום קבוע מבטיח שהעצים באביב מייצרים צמיחה חדשה ושהם לא משקיעים את כל האנרגיה שלהם ביותר מדי ענפים קטנים

עצים שמקבלים את הגיזום הנכון בגיל צעיר צריכים פחות גיזום מוגזם בגיל מבוגר. גיזום קבוע מוביל לצורה ובריאות טובה יותר של העץ שלך, מפחית את הצורך בגיזום עתידי של עצים ישנים ומוריד את עלויות הגיזום הכוללות שלך לאורך השנים.

גיזום שגרתי מתבצע

כדי להסיר חרקים, ענפים חלשים, מתים או חולים וניתן לבצע אותו בכל עת של השנה עם השפעה מועטה או ללא השפעה על העץ. עצי פרי זקוקים לתשומת לב קפדנית בהשוואה לזנים אחרים, ולכן גיזום אותם באופן קבוע הוא רעיון נבון. גוזמי עצים מכירים את כללי הגדילה, סגירת הפצע והגדלה, ולכן יש לבצע את הגיזום במהלך סוף החורף והאביב, כפי שמאשר מדריך גיזום העצים של ISA.

ישנן מספר סיבות מדוע כדאי לגזום את העצים שלך וברור שיהיו תשובות רבות ושונות בכל הנוגע לאילו עצים יש לגזום

עצים מוסמך יקח בחשבון את סוג העץ, גודלו ומצבו הבריאותי כדי לברר אילו עצים זקוקים לגיזום. כפי שאתה יכול לראות, ישנן סיבות רבות ושונות ללכת לשירות גיזום עצים.

הסרת עץ חולה או נגוע

גיזום כתרים כדי להגביר את זרימת האוויר, וכריתת ענפים יריבים יכולים לחזק את העץ שלך ולעזור לו לעמוד בפני מזיקים וסופות. עם זאת, אם תחליט לגזום עצים משלך, חשוב לרענן את הידע שלך לגבי שיטות הגיזום והגיזום הנכונות, מכיוון ששיטות אלו עלולות להזיק לעץ שלך. עם כמה מספריים וכלי גיזום, עץ יכול לעמוד בדיוק היכן שהוא צריך להיות על ידי הוצאת גידולים חזקים וניעור ענפים חלשים.

היא מדגישה שללא מומחה טיפוח עצים מוסמך, לגיזום יומיומי לאורך כל השנה יכולות להיות השפעות מזיקות רבות. היא ממליצה לגזום את הענפים התחתונים וחלקים אחרים של העץ לאחר הערכת אופן כריתת העץ אם יערה מקצועי היה כורת אותו. כל עץ גדל בקצב שונה, ולכל עץ יש השפעה שונה על מתי צריך לגזום אותו.

במאמר זה בדקנו מתי כדאי לגזום ומתי יש לגזום את העצים שלך. צור קשר עם שירותי עץ רייט עוד היום עבור גיזום וגיזום באוטווה.