דיקור סיני

מרים פינלה, דוקטור לדיקור סיני ורפואת צמחי מרפא סינית, מחזיקה בתארים ממכללת פסיפיק לרפואה מזרחית בניו יורק וחמישה מתוך ששת אלמנטים הדיקוריים ממכון טאי סופיה בלורל, מרילנד. נלהבת מלימוד וחינוך, היא ממשיכה לבנות על הידע שלה בנושא דיקור סיני ושיטות ריפוי אחרות כמו אקופרסורה, מוקסה וכוס הגוא שאו טוי נה.

דיקור סיני הימה הוקם על ידי הדיקור שלג שיאה בשנת 2017

שמגיע ממשפחה של רופאים סינים. שלג חווה באופן אישי את היתרונות של דיקור סיני בעודו סובל משחיקה קשה. מרים מתרגלת טכניקות דיקור הידועות בשם שיטת האיזון של ד"ר טן, המספקת תוצאות קליניות חיוביות ללא הכנסת מחט שנייה.

דיקור סיני אולי נשמע מפחיד

אך ישנן עדויות לכך שהוא יכול לעזור מאוד. אם אתה חדש בריפוי הוליסטי או בכל סוג של טיפול, דיקור עשוי להיראות קצת מרתיע. אבל זה לא כואב כמו שאתה יכול לדמיין, וכשאתה שוקל שזה נחקר ומתורגל למעלה מ -2,500 שנה, נראה שחובבי דיקור סיני עומדים על משהו. יש שנשבעים לדיקור סיני, וקוראים לזה נס שמשפר את איכות חייהם. אומרים שהוא מטפל בכל דבר, החל בדיכאון ואלרגיות ועד בחילות בוקר והתכווצויות.

דיקור סיני

הוא סוג של טיפול בו מחדירים מחטים דקות לעור האדם בעומקים שונים בחלקים מסוימים בגוף. דיקור סיני הוא גישה המבוססת על רפואה סינית עתיקה לטיפול במגוון מחלות הנגרמות על ידי נקודות מסוימות בעור בהן ניתן להכניס מחטים. מחקרים מצביעים על כך שדיקור סיני יכול להקל על הכאב, אך הוא משמש גם למגוון מחלות אחרות.

נערכו מחקרים מקיפים על דיקור סיני נגד כאבי גב וצוואר

דלקת מפרקים ניוונית, כאבי ברכיים וכאבי ראש. על פי המרכז הלאומי לבריאות משלימה ואינטגרטיבית (NCCIH) ישנן עדויות מוגבלות ליעילות הדיקור באזורים אחרים מלבד כאב. באלף המפותח, במיוחד בסין, מחקרים רבים שנערכו לאחרונה על ידי מדענים באירופה ובארצות הברית הראו כי דיקור סיני בטיפול בכאב ובחילה הוא לפחות יעיל באופן סביר.

אחד המחקרים הגדולים ביותר בנושא דיקור סיני לכאבים כרוניים עד כה

מטא-אנליזה [29] שבוצעה במחקר של יותר מ- 18,000 חולים ופורסמה בארכיון הרפואה הפנימית באוקטובר 2012, הראתה כי לדוגמא, שדיקור סיני יעיל לכאבים כרוניים והוא אפשרות הפניה סבירה. לדברי ד"ר טינג באו, אונקולוג רפואי אינטגרטיבי במרכז הסרטן ממוריאל סלואן קטרינג בניו יורק, החוקרים ערכו גם מחקרים בכדי לקבוע אם דיקור סיני יעיל כנגד דיכאון, חרדה ומגוון תסמינים הקשורים לסרטן.

על ידי גירוי המערכות השונות בגוף

דיקור סיני יכול לעזור להקל על הכאב, לשפר את השינה, את תפקוד העיכול ואת הרווחה. כדי להתחיל בטיפול בדיקור סיני, אתה מונח על שולחן טיפולים עם נקודות אקוסטיות מדויקות המעוררות אזורים שונים בגופך.

טיפול בדיקור סיני טיפול באקופונקטורה

הוא כאשר הדיקור מכניס מחטים דקות לחלקים מסוימים בגופך. לפני שדיקוריסטים מכניסים מחטי דיקור עדין למספר נקודות בגוף, נערכת הערכה. מטרת המחטים היא לעורר נקודות דיקור, אך הן אינן מחדירות שום חומר לגוף. אנו ממליצים שתבקש מהדיקור שלך להשתמש במחטים מעוקרות מראש או חד פעמיות. דיקור סיני הוא הנוהג לחדור לעור באמצעות מחטים דקות, יציבות ומתכתיות המופעלות לא על ידי גירוי חשמלי אלא על ידי תנועות עדינות וספציפיות של ידו של המטפל. מחטי הדיקור אמנם דקים יותר ממחטים רפואיים, אך הם יציבים ולא חלולים.

העוסקים ברפואה סינית מסורתית מאמינים כי לגוף האדם יש יותר מ -2,000 נקודות המחוברות דרך מסלולים או מרידיאנים של דיקור סיני

מרידיאנים הם מסלולים בגוף שדרכם זורמת האנרגיה ונגישים בכ -350 נקודות דיקור בכל הגוף. מסלולים אלה מייצרים זרימות אנרגיה בגוף, או צ'י (גבינה מבוטאת), האחראיים לבריאות הכללית.

הרפואה הסינית המסורתית מסבירה את הדיקור כטכניקה לאיזון זרימת האנרגיה וכוחות החיים המכונים צ'י

צ'י וצ'י, הנחשבים לזרום במסלולים או במרידיאנים בגוף. על ידי החדרת מחטים בנקודות ספציפיות לאורך נתיבים אלו, מתרגלים בדיקור סיני מאמינים שניתן לאזן מחדש את זרמי האנרגיה שלך. לעומת זאת, מתרגלים מערביים רבים מתייחסים לנקודות הדיקור כמקומות בהם מגרים עצבים, שרירים ורקמת חיבור.

המנגנון הנפוץ ביותר לגירוי נקודות דיקור

הוא לחדור לעור עם מחטי מתכת דקות או לתפעל מחטים כדי לעורר גירוי חשמלי (electroacupuncture). קצה המחט אינו חד למניעת שבר מכיוון שמחטים קהות גורמות לכאב רב יותר. מלבד מחט הענף הרגילה, סוגי המחט האחרים כוללים את המחט בעלת שלוש הקצוות ואת המחט עם 9 הקצוות.

תיבת דו-שיח קופץ לדיקור אוזן דיקור פתוח דיקור באוזן דיקור באוזן דיקור באוזן כולל הצבת מחטי דיקור במקומות ספציפיים באוזן. נקודות אלו נחשבות תואמות איברים, רגשות ותחושות מסוימים.

דיקור סיני

הוא צורה B של רפואה אלטרנטיבית [2] ורכיב מרכזי ברפואה הסינית המסורתית (TCM), שבה מחדירים מחטים דקות לגוף. באקופונקטורה מחדירים מחטים דקות לעור בנקודות אסטרטגיות בגוף. זה משפר את תפקוד הגוף ומקדם תהליך ריפוי עצמי טבעי על ידי גירוי אתרים אנטומיים מסוימים המכונים נקודות דיקור או נקודות דיקור.

דיקור משמש לעיתים קרובות בשילוב עם צורות טיפול אחרות. מסקנות ממחקרים וסקירות שיטתיות של דיקור סיני היו סותרות, דבר המצביע על כך שהוא אינו יעיל.

דיקור סיני בטוח כאשר מבצעים אותו רופאים מאומנים בטכניקות מחט נקיות ומחטים חד פעמיות

בנוסף לטיפולי הדיקור שלהם, דיקור סיני משתמש במספר טכניקות ואופנים אחרים של הרפואה הסינית המסורתית. במוקסה, נשרף מוקסה (מצמחים מוגלים מיובשים) כדי לחמם את נקודת הדיקור.

דיקור סיני

הוא טכניקת ריפוי בת 3000 שנה ברפואה הסינית המסורתית. מאז 1997 המכונים הלאומיים לבריאות בארה"ב (NIH) תיעדו ופרסמו את בטיחותם ויעילותם בטיפול במגוון רחב של מחלות. דיקור סיני מכוסה בפוליסות ביטוח רבות ומשמש לעתים קרובות לשיכוך כאבים.

דיקור סיני מתחיל לפחות ל 100 לפני הספירה

כאשר כתבים מסין תיארו מערכת מאורגנת של אבחון וטיפול במחטים. למרות שנעשו מאמצים ניכרים להבין את האנטומיה והפיזיולוגיה של נקודות הדיקור, ההגדרה והאפיון של נקודות אלה נותר שנוי במחלוקת. הבסיס המדעי החמקמק לתפיסות רפואיות מזרחיות מסורתיות מרכזיות כמו זרימת צ'י, מערכת המרידיאן ותיאוריות קשורות אחרות קשה להתיישב עם המידע הביו-רפואי הנוכחי, הממשיך למלא תפקיד חשוב בהערכת חולים וגיבוש טיפולים לדיקור סיני.