כל מה שצריך לדעת על העיר וינה

וינה היא בירת הרפובליקה של אוסטריה ועם יותר מ- 1.7 מיליון תושבים העיר השנייה בגודלה במדינה. זו עיר ענקית עם כמה מחוזות, ומאמר זה מכיל מראות, מסעדות, חיי לילה ומגורים, אז תסתכל עליהם למטה.

כביתו לשעבר של בית המשפט ההבסבורג ושל אימפריותיו השונות

בוינה יש את כל המכשירים של בירה קיסרית והמרכז ההיסטורי שלה נכלל ברשימת מורשת עולמית של אונסק"ו. עם הבניינים ההיסטוריים המדהימים שלה, אינספור מוזיאונים, תרבות בתי קפה עשירה ומסירות למוזיקה קלאסית, וינה, בירת אוסטריה, משדרת תחושת תחכום מאין כמוה. היכנסו לספרייה הלאומית של וינה, אחת הספריות הקלאסיות בעולם.

וינה מפולפלת בטירות

מוזיאונים ובתי אופרה, שלא לדבר על גן החיות הגדול העתיק ביותר בעולם וארמון שנברון. הפורמליות האדריכלית גורמת לעיר להיראות סטרילית בהשוואה לשכנותיה הזוויתיות יותר על הדנובה, פראג ובודפשט. עד שנת 1913, כאשר גרו שם היטלר, פרויד וסטאלין, תקופת הזוהר של וינה כאימפריה ריתקה רק כמה ערים אחרות.

וינה שוכנת בלב אירופה, בירת אוסטריה והעיר הקיסרית ההיסטורית וינה. מהכרמים הירוקים ועד הבניינים האימפריאליים המפוארים, וינה ידועה ברחבי העולם.

עם אוכלוסייה של יותר מ -2 מיליון איש, וינה, בירת אוסטריה והעיר הקיסרית ההיסטורית, היא כור היתוך של ממש של אומות ותרבויות רבות. האקלים של וינה הוא אוקיאני, מה שאומר שבכל מקום שתחליטו לבקר בו, תוכלו ליהנות ממזג אוויר יפה.

וידן; בהונגרית

Becs) היא עיר במדינה הפדרלית של אוסטריה, שהיא המדינה והבירה של אוסטריה. מבין תשע המדינות הפדרליות, וינה היא הקטנה והמאוכלסת ביותר מבחינת שטח. זו גם העיר הגדולה ביותר מבחינת אוכלוסייה בגבולות העירוניים של האיחוד האירופי.

וינה חולקה במהלך מלחמת העולם השנייה לארבעה חלקים

מהם ארצות הברית, צרפת, בריטניה הגדולה וברית המועצות – כמו ברלין. אוסטריה נכבשה על ידי כוחות בריטיים, צרפתים, אמריקאים וסובייטים בעשורים שלאחר מלחמת העולם השנייה. וינה חולקה עוד לחמישה אזורים, כולל האזור הבינלאומי שכלל את העיר הפנימית ואת העיר הפנימית. הכיבוש והפילוג של וינה הסתיימו בשנת 1955 עם אמנת המדינה האוסטרית.

וינה נבחרה לעיר החיה ביותר בעולם בשבע השנים האחרונות ברציפות

העיר וינה שמה חשיבות רבה למדע ולמחקר ומתמקדת ביצירת סביבה חיובית למחקר ופיתוח. בשנת 2014 אירחה בעיר 1,329 מכוני מחקר ו -40,400 עובדים בתחום המו"פ, כאשר 35% מהוצאות המו"פ האוסטריות הושקעו בעיר.

שיעור המחקר של 34 הערים בווינה

הוא מעל הממוצע האוסטרי של 27.7% ועומד ביעד האיחוד האירופי של 30% עד 2020. ייצוא הבלט של וינה נתמך על ידי עיריית וינה ו -30 ערים כמו ניו יורק. , ברלין, פראג, בוקרשט, קואלה לומפור, רומא, קואלה לומפור, קואלה לומפור, הונג קונג, לונדון וניו יורק. העיר וינה שייכת לאזור השפה האוסטרו-בווארית, בפרט לבוואריה התיכונה המרכז בווארית.

521 הקמ"ר של יער וינה ויער וינה הם ביתם של למעלה מ -2,000 מיני צמחים ו -150 מיני ציפורים

וינה מתפקדת כמדינה פדרלית נפרדת בתוך המערכת האוסטרית (יש 8 מדינות אחרות) ויש תחושה של גאווה מקומית שיש יותר ווינאים מאשר אוסטרים בבית, כמו שרבים אומרים.

אוכלוסיית וינה גדלה בתקופתו כבירת אוסטריה-הונגריה לאחר תיעוש והגירה מאזורים אחרים באימפריה (1867-1918). במקור מחולקת למחוזות קונצנטריים ולולניים, העיר התרחבה לטבעת, עם הראש במרכז, בדומה לפריז.

הוא ממוקם ב Annagasse 12, אחד הרחובות היפים ביותר במרכז העיר וינה, ממש ליד רחוב קרנטנר המפורסם. וינה היא כיום העיר הגדולה היחידה בעולם שמייצרת כמות יין משמעותית בתחומי העיר. יש 320 כורמים בקהלנברג, הרובע ה -19 העלים, ובאזור גרינזה, הנמצא כעת בבדיקת אונסק"ו על תפקידו בתרבות הווינאית.

מי העיר זורמים דרך אמת בהרים כ- 100 קילומטרים דרומית לווינה משניברג ועד הוכשוואב

יש רק שדה תעופה בינלאומי אחד, שדה התעופה של וינה, הממוקם כ -18 ק"מ ממרכז העיר וניתן להגיע אליו באמצעות תחבורה ציבורית. זה לוקח בערך 20 דקות להגיע לשדה התעופה ולהגיע למרכז העיר.

הארכיטקטורה המרהיבה וההיסטוריה העשירה של וינה תרמו לכך שהיא זכתה להכרה על הבמה הבינלאומית כאחת הערים הייחודיות בעולם

מטירות וארמונות מדהימים לכנסיות היסטוריות ומשומרות היטב, וינה תעניין אתכם ותבקש עוד, אז בדקו את המקומות הללו לפני שאתם מבקרים בווינה.

אל קהלנברג ניתן להגיע בתחבורה ציבורית, אך מומלץ לטייל שנמשך כשעה. התחבורה הציבורית נוחה ויעילה, אך האוסטרים מתוסכלים כאשר הם צריכים להמתין לרכבת במשך שלוש דקות, אומרת הסופרת וינה מירה נוגרשק מבלוג הקיימות רודלבאן.

אחד החלקים המועדפים על החיים כאן

הוא ללמוד כל יום משהו חדש על וינה. טיול תרבות שוחח עם הסופרת וינה מירה נוגרשק מבלוג הקיימות רודלובן ועם זיכיון אוברנדורף קלימפפינגר כדי לחלוק את הדברים האהובים עליהם לעשות בווינה כדי לחוות את הטוב ביותר בעיר. המוזיאונים הווינאים מציעים אינסוף תענוגות אמנותיים, החל מהאוסף הקבוע של מוזיאון Kunsthistorisches עם יצירות של טיציאן, פיטר פול רובנס, אלברכט דירר וקוס מאת גוסטב קלימט ועד לאחד הציורים המפורסמים ביותר בעולם, השוכן בבלוודר.

וינה היא בירת העולם היחידה שמייצרת כמות יין משמעותית בתחומי העיר שלה. עם יותר מ -1,700 דונם של כרמים ו -320 כרמים, הווינאים אוהבים את היין שלהם.