כל מה שצריך לדעת על לימודי הנדסאי

מבוא

הנדסה היא תחום לימודים רחב עם אפשרויות רבות. מאמר זה ידון בסוגים השונים של תארים הנדסיים, במה הם כוללים וכיצד לבחור את המתאים עבורך.

הנדסה היא מקצוע חיוני לפיתוח החברה והכלכלה. מהנדסים והנדסאים משתמשים במדע ובמתמטיקה כדי לפתור בעיות ולפתח פתרונות המשפרים את חיינו.

תארים בהנדסה יכולים להשתנות בהתאם לסוג ההנדסה שהסטודנטים רוצים להמשיך. בנוסף לכך ישנו מסלול ההנדסאי, מסלול לימודי הנדסאי הוא ייחודי לישראל ונועד לענות על הצורך ההולך וגובר באנשי הנדסה בתעשייה.

מהנדס הוא מי שלמד הנדסה וקיבל תואר בהנדסה מאוניברסיטה או מוסד אחר להשכלה גבוהה, כגון מכון טכנולוגי או מכללה טכנית, אשר מכשיר אותו כמהנדס. הנדסאי הוא מי שלמד לימודי הנדסאי במשך שנתיים ועבר את מבחני ההסמכה. הנדסאים בנוסף לכך נדרשים להציג פרויקט בתחום ההתמחות שלהם.

הערך של תואר הנדסה ומקצועות הנדסה מובילים

הנדסה היא תחום שיש לו ביקוש גבוה לאנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים. ככזה, זהו תחום לימודים שסטודנטים רבים מתעניינים בו. עם זאת, לא כולם יודעים מה כרוכה בהנדסה או מה הערך של תואר או לימודי הנדסאי.

לתארים בהנדסה יש ביקוש רב, שכן משרות הנדסה הן מהמקצועות הרווחיים ביותר בארץ. יש מגוון תכניות לתואר הנדסי ומגמות לבחירה. מהנדסים ממלאים תפקיד חשוב בחברה, בתכנון וניהול פרויקטי תשתית המשפרים את איכות החיים שלנו. תואר מהנדס יכול לפתוח בפניכם מסלולי קריירה רבים – מהנדסי תעופה וחלל ועד מהנדסים ביו-רפואיים.

לימודי הנדסאי

מהם חמשת הדיסציפלינות הפופולריות ביותר בהנדסה?

הנדסה היא תחום לימודים רחב ומורכב. קשה לקבל החלטה במי לבחור. סטודנטים להנדסה נאבקים לעתים קרובות עם הדילמה של בחירה בין חמישה דיסציפלינות פופולריות ביותר בהנדסה: הנדסה אזרחית, הנדסת מכונות, הנדסת חשמל, הנדסה ביו-רפואית והנדסה כימית. באשר ללימודי הנדסאי, ישנו טווח בחירה רחב יותר – מעבר לתוכנה, מכונות, חשמל וכו' ישנן התמחויות ספציפיות יותר שנועדו על מנת למלא חוסר בעובדים בענף מסוים כמו תעופה או מיזוג אוויר. לימודי הנדסאי הם ספציפיים יותר ומעשיים יותר מתואר בהנדסה ולכן הם מתמקדים בנישה יותר קטנה.

מהנדסים אזרחיים אחראים על תכנון ובניית פרויקטים בקנה מידה גדול כולל כבישים, גשרים, מנהרות, שדות תעופה וסכרים. מהנדסים אלה צריכים להיות בעלי כישורים אנליטיים חזקים כמו גם כישורי תקשורת טובים כדי לעבוד עם מומחים אחרים בתחום. בדרך כלל יש להם תואר ראשון בהנדסה אזרחית או מסלול לימודים מקביל.

מהנדסי מכונות עוסקים בעיקר בתכנון וייצור של מכונות. הם צריכים להיות מיומנים במתמטיקה ובפיסיקה, כמו גם להיות בעלי עניין במערכות מכניות כמו מנועים או רובוטיקה. תארים טיפוסיים כוללים תואר ראשון בהנדסת מכונות או מסלול לימודים מקביל.

מהנדסי חשמל עובדים על לוחות מעגלים עבור מחשבים או מכשירי חשמל; הם גם מתכננים רשתות חשמל

כמה משכורת מרוויחים מהנדסים מתחילים אחרי הלימודים במכללה?

הנדסה היא תחום מגוון המציע הזדמנויות קריירה רבות. שכרו של מהנדס משתנה בהתאם לסוג ההנדסה, המיקום ושנות הניסיון. יתר על כן, מהנדסים עשויים גם לעבוד במשמרות או שעות נוספות.

הנדסה היא אחד מתחומי הלימוד הפופולריים ביותר בארצות הברית. זה גם משתלם. לפי נתוני הלשכה לסטטיסטיקה של העבודה, מהנדסים מרוויחים שכר ממוצע של 87,000 דולר בשנה. השכר ההתחלתי של מהנדסים לאחר מכללה משתנה בהתאם להתמחותם ולענף בו הם עובדים. לדוגמה, בוגר הנדסה עשוי להתחיל בשכר נמוך יותר אם הוא עובד בתחום לא טכני כגון שיווק או מכירות. אף על פי שהנדסאים מרוויחים פחות ממהנדסים, עדיין שכרם עולה על השכר הממוצע במשק וזאת לאחר הכשרה של שנתיים בלבד.