מהו אבחון תעסוקתי

גישה שלב למחקר הקליני של אסתמה תעסוקתית. הערכת חשיפה תעסוקתית היא שלב חשוב בהערכת ההשפעה של מקום העבודה על חולה עם אסתמה. אבן היסוד באבחון אסתמה תעסוקתית היא קיומו של קשר סיבתי בין חשיפה לפתוגן לבין תסמינים קליניים ושינויים פיזיולוגיים.

זיהוי גורמים סביבתיים ותעסוקתיים ספציפיים ל-OA יכול לשנות באופן משמעותי את התוצאות הקליניות בחולים שנפגעו

יש לאשר אבחנה של אסתמה לפני שניתן יהיה לחקור סיבה תעסוקתית. כל רופאי המשפחה צריכים לסנן חולים עם חשד לחשיפה תעסוקתית. סבירות מוגברת לחשיפה תעסוקתית כללית היסטוריה תעסוקתית מלאה של החולה עם חשד למחלת מקצוע סקירה כללית של אחריות תעסוקתית וחיים, כולל ניסיון צבאי, מסועי סטיה, מחסומים, מקומות עבודה ארגונומיים, התקנים לחלוקת משקל מחדש. זמן הופעת התסמינים תלוי בעבודה. התלות בזמן היא יסודית; עם זאת, במקרים רבים שיפורים מחוץ לעבודה מוערכים בחסר. סיכונים שאינם תעסוקתיים סביבת בית, תחביבים, פעילויות פנאי טבלה 1.

היסטוריה תעסוקתית עשויה לספק רמזים קליניים (טבלה 1)

4-9 כאשר רופאים מזהים הפרעה תעסוקתית, חוקים פדרליים ומדינתיים דורשים דיווח חובה. זיהוי פשוט של סוג או סוגי החשיפה שמקבל מטופל מעבודתו ניתן לקבל בעזרת ספרי לימוד כלליים ברפואה תעסוקתית/טוקסיקולוגיה/היגיינה תעשייתית [15-17]. ניתן להשלים את ההיסטוריה של החולה בכמה שאלות המבוססות על כמה מקריטריוני הסיבתיות הנפוצים במחקרי אוכלוסיה באפידמיולוגיה תעסוקתית [5]. כדי לזהות מחלת מקצוע, יש צורך לחקור כמה היבטים שלעתים קרובות מתעלמים מהם, תוך איסוף רק ההיסטוריה של החולה.

מכיוון שעשויות להידרש בדיקות מתאימות (בדיקות מעבדה

הדמיה אבחנתית) לאבחון קליני של המחלה, ייתכן שהאבחון האטיולוגי ידרוש התייעצות עם מומחה לבריאות תעסוקתית לאישור הולם. לעתים קרובות, זה שימושי עבור העבודה לבצע בדיקה או הערכה של ילד על ידי OT כחלק מתהליך ההערכה האבחנתי. הרופא עשוי להמליץ על הערכה של ריפוי בעיסוק לאחר הערכה אבחנתית כדי לראות אם הילד ירוויח מטיפול מיוחד בעיבוד חושי, מיומנויות מוטוריות או תחומים קשורים אחרים. לאחר שמטופל קיבל אבחנה שיש לה מגבלות מסוימות, ריפוי בעיסוק יכול להיות חלק חשוב מתוכנית הבריאות שלו.

מרפא בעיסוק יכול גם לעזור למטופלים להסתגל לדרך חדשה לבצע פעילויות יומיומיות בהתאם לאיזה חלק בגוף שלהם מושפע מהנכות שלהם

המרפא בעיסוק יתכנן גם תכנית טיפולית המבוססת על צרכי המטופל וחומרת מגבלותיו. OTA יכול לבצע תוכניות טיפול שפותחו על ידי OT, אך אינו יכול להעריך מטופלים. לאחר שלמרפא בעיסוק תהיה הבנה ברורה מול מה מתמודד המטופל, הוא יצור תכנית טיפול המתחשבת במטרות המטופל ומסייעת למטופלים לענות על צרכיהם, ללא קשר למגבלותיו הפיזיות או הנפשיות.

בעוד שהמטפלים מסייעים למטפל בחלקים מסוימים של הטיפול

על המרפא בעיסוק מוטלת המשימה להעריך את מצבו של המטופל במהלך הביקור הראשון וליצור תכנית טיפול המבוססת על מה שהמטופל מתמודד איתו. המטופל יכול לבצע משימות עם או בלי מכשירי עזר, והמרפא בעיסוק יכול להעריך האם יש בהן צורך וכיצד לעזור למטופל להתרגל אליהן.

פיזיותרפיה שונה בכך שהיא מתמקדת בסיוע לאנשים לשפר את התנועות שלהם

ריפוי בעיסוק לעומת פיזיותרפיה אנשים מרבים לבלבל בין ריפוי בעיסוק לבין פיזיותרפיה מכיוון שאנשי מקצוע בשני התחומים עובדים עם אותן קבוצות של אנשים ומציעים תמיכה מעשית.

חשיבה קלינית

היא תהליך החשיבה בו משתמשים מרפאים בעיסוק בעת אינטראקציה עם לקוחות במהלך ריפוי בעיסוק. לפי רוג'רס והולם [6], תהליך פתרון הבעיות המוביל לאבחון ריפוי בעיסוק נקרא חשיבה אבחנתית. אבחון תעסוקתי הוא תוצר של חשיבה אבחנתית, תוצאה של תהליך פתרון בעיות במהלך ההערכה הראשונית. כמוצר, מתווה האבחון את הליקויים המקצועיים של המטופל בביצוע תפקידים מקצועיים, בפעילות המקצועית ובהרכב הפעילות המקצועית.

בהתבסס על השאלות לעיל

המשתתפים התבקשו (א) לקרוא את המקרה כדי לזהות ולסווג בעיות תעסוקתיות, (ב) לזהות ולסווג את מרכיבי הביצוע הקשורים לבעיות התעסוקתיות שזוהו, ו-(ג) לנסח הבעיה על פי אבחון ריפוי בעיסוק. לאחרונה פורסמה הצהרת קונצנזוס על נהלי SIC, המספקת הדרכה מעשית על בעיות שאיפה ספציפיות (SICs) באבחון של אסתמה תעסוקתית (38). טיפול אין כיום הנחיות ברורות לטיפול ב-COPD תעסוקתי.26 רופאים צריכים לעבוד עם מטופלים ומעסיקים כדי להימנע מחשיפה נשימתית.

רופאים מחויבים על פי חוק לדווח על חשד למחלת ריאות תעסוקתית למחלקת הבריאות של מדינת ניו יורק

מחלות מסוימות, כגון מחלת ריאות תעסוקתית, הרעלת חומרי הדברה והרעלת מתכות כבדות, יכולות להיות מדווחות למחלקת הבריאות של מדינת ניו יורק (NYSDOH).

מחלות מקצוע לרוב חומקות מאבחון מאשר מחלות שאינן מקצועיות

אבחנה מדויקת חשובה בכל המחלות, אך במחלות מקצוע היא חשובה אף יותר בגלל ההשלכות הרפואיות-משפטיות. הבנת OT יכולה לעזור לרופא להעריך לעשות את האבחנה המדויקת והמלאה ביותר.

תוצאות מחקר זה מצביעות על חיזוק ההכשרה של התלמידים בחשיבה מקצועית על ידי שיפור ידע תיאורטי ומיומנויות מעשיות הקשורות להצגת בעיות ואבחון מקצועי

בנוסף, עשויות להיות לכך השלכות על הוראת סטודנטים לריפוי בעיסוק (א) לשנות את תוכן תכנית הלימודים כדי לקדם ידע הקשור לחשיבה אבחנתית, (ב) לחזק את היכולת לנתח ולסנתז את המידע שנאסף במהלך ההערכה, ו-(ג) לקדם את הלמידה של סכימת האבחון. ריפוי בעיסוק כדרך הטובה ביותר לחיזוק החשיבה המקצועית.