נכס דיגיטלי

לדוגמה, אנו מעריכים את הגישה לדואר אלקטרוני אישי פחות מחשבונות דואר אלקטרוני עסקי כנכס דיגיטלי. זה יכול להיות קשה למצוא בעלות דיגיטלית על ארגון (למשל, מוסד אקדמי או חברת ניהול) כאשר הקשר בין הארגון לבעלות מסתיים בתנאים רעים. סיכון נוסף הוא שארגון לא יכול לתבוע או לנהל את בעלות הדוא"ל שלו.

אכן

הכישלון בהגדרת זכויות הקניין הדיגיטלי מאט את ההתקדמות הכלכלית, שכן חברות ויחידים נוטים פחות להביא מוצרים חדשים לשוק. וכמובן, ישנה הבעיה של מה שנקרא "האשפה הדיגיטלית", המתרחשת כאשר ארגון נוטש פלטפורמה או חשבון מסוים מבלי להתאמץ להביא את כולם, להרוס מבקרים ולהפנות אותם לדיגיטל שאינו בשימוש. תכונה.

הבעיות והבעיות המשפטיות העומדות בפני חברות גדולות כמו יאהו ופייסבוק סייעו בהגדרת חוק זכויות הקניין הדיגיטלי והציעו הזדמנויות למכלול סוגיות משפטיות חדשות לגמרי

לחברות מסיביות ומחוברות כמו גוגל יש מדיניות משלהן להתמודדות עם סימנים מסחריים, וזכויות קניין דיגיטאלי הן מושג מתפתח בעולם המקוון ובמערכת בתי המשפט.

קניין דיגיטלי כולל נתונים

חשבונות אינטרנט וזכויות דיגיטליות אחרות, לרבות זכויות קנייניות חוזיות וקניין רוחני. קיימות זכויות קניין רוחני בקניין דיגיטלי כגון תמונות, מוזיקה, סרטים, יצירות ספרותיות, אתרים, קוד מחשב ויצירות יצירה אחרות.

בעלות דיגיטלית ידועה גם כבעלות דיגיטלית באתרים מקוונים המייצגים את המותג או העסק שלך

נכס דיגיטלי הוא פורמט טקסט או מדיה ממקור בינארי הכולל את זכות השימוש, אך קובץ דיגיטלי שאינו מכיל זכות זו אינו נחשב לנכס דיגיטלי. בדרך כלל מובן כי נכס דיגיטלי הוא כל המידע שאתה יוצר או שיש לך בצורה דיגיטלית או על מכשיר אחסון אלקטרוני, כולל מידע הדרוש לגישה אליו.

הסיבה לכך שבעלות דיגיטלית חשובה

היא שהיא מאפשרת לחברות ליצור נכסים יקרי ערך בדרכים חדשות ומרגשות. קל יותר למכור עותק דיגיטלי של היצירה שלך מאשר נכס כגון יצירת משחק וידאו שבו אתה הבעלים של מלוא הזכויות על המוצר. נכסים דיגיטליים יכולים להיות כל דבר שאתה יוצר: תמונות, ספרים אלקטרוניים, יצירות אמנות דיגיטליות, רישומים, ציורים, והם יכולים להיות גם דברים שאתה קונה עם מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין או משחקי וידאו.

הם לא יכולים לערב אותו כבני ערובה מכיוון שהם הבעלים של שם הדומיין שלך ושולטים בגישה לנכס המקוון שלך ויש להם הזדמנות לעשות זאת

כאשר אתה קונה חברה חדשה, לעולם אל תבקש את זכויות הדומיין שלך. כאשר אתה קונה משחק וידאו, הורד אותו לקונסולת משחקי הווידאו או למחשב שלך או השתמש בחלון ראווה דיגיטלי (המכונה גם שוק דיגיטלי, כגון Steam, חנות פלייסטיישן או חנות האלקטרוני של נינטנדו), המשחק קשור לחשבון שלך. בשוק ואי אפשר למכור אותו בשום מקום אחר.

גלה למי הבעלים של שם הדומיין ונדל"ן מקוון חשוב אחר הקשור לעסק שלך. שמור על החברה שלך כבעלים וכי אתה יודע את פרטי שם המשתמש והסיסמה כדי לגשת לחשבונות שלך. שקול אילו חשבונות אתה רוצה להפוך לנגיש.

חלק מספקי החשבונות המקוונים מאפשרים לך להפעיל חשבון שהוקם ישירות על ידי הספק שמשחרר את הנכס הדיגיטלי שלך לנציג המשפטי שלך, הכלי המקוון. A תוכל להפעיל את החשבון על ידי הקמת ספק ישיר. שחרור הנכס הדיגיטלי שלך לנציג המשפטי.

אם אתה נפטר במדינה שלא עברה או תיקנה את חוק הגישה לנאמנים אחידה לנכסים דיגיטליים או ברוב המדינות

הנציג האישי או המוציא לפועל שלך עשויים לגשת לחשבון המקוון שלך אם תנאי השימוש בחשבון מאפשרים זאת. ודא שיש מספר מנהלי חשבונות אם אדם אחד עוזב את הארגון. בנוסף למידע הנדרש לגישה לחשבון מקוון, עליך לשקול גם את הנכס הדיגיטלי שלך.

אם נרצה לשתף את כתובות הדוא"ל שלנו

את חשבונות הפייסבוק שלנו, את התוכן של תצלומי המשפחה הדיגיטלית שלנו, סרטים ונתונים חשובים אחרים, עלינו לתכנן את הסמארטפונים, המחשבים והחשבונות המקוונים שלנו כך שהנאמנים והמשפחה שלנו חברים יכולים לקבל נתונים אלקטרוניים חשובים כאשר נהיה נכים או נמות. תכנון נכסים נכון מגן על הנכסים הדיגיטליים שלך ומבטיח כי ליורשיך תהיה גישה אליהם אם הם רוצים בכך. תוכנית העיזבון שלך צריכה לאשר לחברה המחזיקה בנתונים האלקטרוניים שלך להעביר אותם לנאמנים שלך לאחר שאינך יכול לעבוד או לאחר מותך.

רופאדה מאפשרת למשתמשי האינטרנט פשוט לתכנן ניהול עתידי ופירוק הנכסים הדיגיטליים שלהם כמו גם רכושם האישי החומרי

ברגע שחברה יודעת מה לעשות עם הרכוש והנכסים הדיגיטליים שלה, היא יכולה להמשיך להגן עליהם מפני אסונות, כולל תוכניות התאוששות מאסון.

ההתפתחויות האחרונות בחוק חוקי היתרונות של תכנון רכוש דיגיטל בעזרתם ניתן לתת לאהובים גישה לנכסים המקוונים שלנו לאחר מותנו

יורשים יכולים לגשת לקבצי מחשב, דומיינים באינטרנט ומטבעות וירטואליים, אך אינם יכולים לגשת לתקשורת אלקטרונית כגון מיילים, הודעות טקסט וחשבונות מדיה חברתית.

קניין רוחני

הוא כל מידע דיגיטלי הקיים באינטרנט. הגדרה רופפת של רכוש דיגיטלי ונכסים דיגיטליים היא כל מידע שנוצר בצורה דיגיטלית קיימת על ידי אדם וזמין במכשיר אחסון אלקטרוני והמידע הנדרש לגישה למידע זה מהווה נכס דיגיטלי. נכס דיגיטלי כולל גם את קודי הקבצים והמידע הדרושים כדי לקבל גישה לקבצים דיגיטליים מסוימים בעלי ערך.