רומא בחורף מה יש לעשות?

למרות שחג המולד בעיר הוא אטרקציה מצוינת לעולי רגל, אין כאן הרבה תיירים בחורף. מכיוון שיש הרבה פחות אנשים ברומא בחורף מאשר בחודשי הקיץ, גם המוזיאונים והאטרקציות אינם צפופים כפי שהם בעונת השיא. החורף הוא ללא ספק הזמן הטוב ביותר לבקר במוזיאוני הוותיקן, שם תעברו הרבה יותר מקום ממה שתוכלו בזמנים העמוסים ביותר.

לא משנה באיזו שעה של השנה אתה מבקר

אנו תמיד ממליצים לך לבחור להיכנס בלי לחכות – סיור קבוצתי קטן למחצה הפרטי שלנו בוותיקן נכנס למוזיאון 45 דקות לפני הביקור הציבורי, נותן לך את ההזדמנות למצוא כמעט חדרים רבים. מה לעשות ברומא בחורף הריק. אם תרצו לבקר במוזיאונים ברומא, חודשי החורף ינואר, פברואר ומרץ הם זמן טוב לביקור. כל המוזיאונים ברומא סגורים ביום חג המולד (25 בדצמבר) וביום הבוקסינג (26 בדצמבר), ובזיליקת פטרוס הקדוש סגורה גם היא ביום רביעי בין השעות 08:00 ל-11:00, אז נא לתכנן את ביקורכם בהתאם.

אם תגיעו לכאן בסוף דצמבר

תבלו חג מולד מסורתי בלתי נשכח ברומא. זה אולי לח, לפעמים אפור, אבל רומא יפה כל השנה, החורף אינו יוצא מן הכלל. ישנן סיבות רבות להגיע לרומא בחורף, ורומא היא אחת הערים האהובות עלינו בעולם לאורך כל השנה. בנוסף, אם יצא לכם לנסוע לרומא בדצמבר, תוכלו ליהנות מאווירת המסיבה העליזה של שווקי חג המולד, אורות, קישוטים ועצים ברחבי העיר.

החורף ברומא קר

אבל לא מתחת לאפס, אז תלוי מאיפה אתה בא, הם יכולים להיות מתונים. אף פעם לא קר מדי באמצע החורף ברומא, אבל קצת גשום והשמש פחותה. אתה עדיין יכול לבלות כמה שעות בחוץ בכל יום עם מעיל או ז'קט חם ועמיד למים. יכול להיות די קר בבזיליקה, אבל מכיוון שאתה עדיין צריך להתלבש חם יותר בחורף, אתה לא צריך לחשוב על קוד הלבוש (זכור שאתה צריך לכסות את הברכיים והכתפיים שלך בביקור בכנסיות ברומא).

לראות את רומא בשלג זה מחזה נדיר

אבל אם רואים אותה מתמקמת בעיר, ממש מגניב שם. טמפרטורות חורף מתונות – שלא תבינו אותי לא נכון, רומא לא חם בחורף – תצטרכו מעיל, כובע ומגפיים וכו'. עם זאת, בהשוואה ליעדי עיר חורפיים פנטסטיים אחרים כמו שטוקהולם, הטמפרטורות ברומא הן הרבה יותר בינוני – ראה למטה למידע נוסף. ירוק מאוד, לח מאוד ולעתים קרובות שטוף בגשמים עזים, רומא יכולה להיות קרה מאוד, ומומלץ לקבוע זמן מה בתוך הבית במהלך החורף. אם אתם מגיעים ממדינה עם חורפים קרים, לא תמצאו חורף קר ברומא. החורף ברומא ובמרכז ודרום איטליה הם בדרך כלל מתונים למדי, אך יכולים להיות גשומים מאוד.

אבל מזג אוויר חורפי אמיתי נמשך מאמצע נובמבר עד תחילת האביב עד אפריל

ינואר הוא החודש הקר ביותר עם טמפרטורה ממוצעת של 3 עד 11 מעלות. במהלך 3 החודשים הללו האקלים קר בדרך כלל, אבל יש הבדל גדול בין ינואר למרץ ברומא, למשל. למרות שאחד החודשים עדיין חורפי מאוד, טמפרטורות ואביב קליל יותר מתחילים ברומא מאמצע פברואר, ותוכלו להיפטר בהדרגה מהבגדים הכי חמים.

כדי ליהנות מביקור חורפי ברומא, צריך לארוז ולהתלבש כראוי בשכבות. בעוד שהטמפרטורות הקרות יכולות להיות גשומות וסוערות ברומא בחורף, אתה בהחלט צריך לוודא שהתיקים שלך ארוזים כראוי. כמו כן, יכול להיות סוער מאוד בימים מסוימים ברומא, אז אני מציע ללבוש כובע וצעיף בנוסף למעיל רוח חם.

בעוד שלרומא יש הרבה מה לראות בפנים

אפילו במזג אוויר קפוא, החורף הוא אכן אחת התקופות הטובות ביותר לבקר ברומא בחוץ. ברומא החורף יש אקלים מעורב, אז בחודשים דצמבר – מרץ הרשמים יהיו שונים לחלוטין מאשר אם הייתם בחודש מאי הבהיר, אבל במובן הטוב, הכל יכול להיות אחרת. במאמר זה תגלו מה הופך את רומא למיוחדת כל כך בחורף, למה כדאי לכם לבקר ברומא בחורף, ומה לעשות ברומא בעונה הקרה.

סוד הצילום ללא אנשים בקפלה הסיסטינית

ללא תורים באטרקציות התיירותיות המרכזיות של העיר וארוחות ואירועים מיוחדים המוצעים רק פעם בשנה יכולים להיות שלכם אם תגיעו לרומא בחורף. למעט שבוע חג המולד, החורף ברומא הוא עונת שפל, מה שאומר שיהיו פחות תורים לאטרקציות, המחירים ירדו ויש לכם הצצה נדירה לצד אותנטי יותר של רומא שקשה להגיע אליו. תקופות עמוסות יותר. בחורף, הלילות ארוכים יותר, ורומא יפה ומוארת. החורף ברומא הוא עונת שפל והמוני התיירים מפנים את מקומם לכיסים מדי פעם של מטיילים.

אחד הדברים הטובים ביותר בביקור ברומא בדצמבר או ינואר

הוא שאתה כמעט תהיה לבד בעיר. פלאזה דה אספניה נמצאת ברשימת המשאלות של רומא בכל פעם שאתם מבקרים, אבל הדבר הגדול בביקור במדרגות הספרדיות בחורף הוא שהיא לא תהיה כל כך צפופה. אם תגיעו לכאן בתחילת החורף ברומא, תחוו את כל הכיף של החגים: אורות חג המולד החמודים נדלקים. בחורף, רומא מתעוררת לחיים עם סצנות המולד המפורסמות שלה, מיסת חצות בבזיליקת פטרוס הקדוש בערב חג המולד ומופע ערב השנה החדשה בפיאצה דל פופולו.

ברומא יש כל כך הרבה מראות יפים ועוצרי נשימה וזו עיר ענקית שלא תוכלו לראות הכל במהלך השהות של יומיים-שלושה

בניגוד לעיירות קטנות יותר או לעיירות חוף, בתי מלון וחברות נסיעות ורומא, לא נוטות לסגור לחורף, כך שחוץ מהעסקה שעלולה להיות מחוץ לעונה וליהנות מקבוצות קטנות, לא תמצא הרבה דברים לעשות. הזמנת סיורים לרומא בחורף ובקיץ. החורף הוא הזמן היחיד שבו אתה יכול לבקר את המונומנטים האהובים ביותר של רומא בשקט יחסי.

יש כל כך הרבה בתי קפה ברומא שבהם אתה יכול לבלות אחר צהריים קר ועדיין להעריך את אורח החיים המקומי

ואחד הדברים המהנים ביותר לעשות ברומא לאורך כל החורף הוא לטעום מהערמונים הקלויים הנמכרים בפינות רחוב ובשווקים באוויר הפתוח.

אם אתה ברומא מדצמבר עד תחילת ינואר, אתה יכול לקנות מתנות ומזכרות בחלק משווקי חג המולד של רומא. אם אתם נמצאים ברומא בתחילת ינואר, תוכלו לנצל את מבצע החורף, שמתחיל בשבוע הראשון של ינואר ונמשך עד אמצע פברואר.