שיעורי מחול לדתיות

שיעורי הפיוז'ן שלנו בני שעה (בלט וג'אז משולבים יחד) הם החלק המרכזי של Y-Dance והמלצה אם אתה רוצה את החוויה הכוללת. שיעורי הריקוד בני שעה שלנו נועדו לשפר את שיעורי הפיוז'ן הבסיסיים שלנו. הבלט הוא הבסיס לז'אנרים רבים של ריקוד (כמו גם קפיצות וסיבובים) ועוזר לחיזוק השרירים, שיפור השליטה בגוף, מלמד רקדנים שטף ומדגיש את אחוזי ההצבעה.

השיעורים מספקים הזדמנות להרחיב כישרונות

לחזק את הידע של צורות ריקוד שונות, להעמיק את התשוקה שלך לריקוד, להרחיב את ההבנה שלך מה זה אומר להיות רקדן, וללמוד יותר על עולם המחול המקצועי. יחד עם תוכנית קדם מקצועית ייחודית, בית הספר לריקוד OIs מציע סדנאות של מדריכים מאסטר לצמוח מחוץ לשעות השיעור הרגילות לרקדנים מכל הרמות, בין אם הם רשומים כל השנה ב-OIs ובין אם לאו. אתה יכול לקחת שיעורי ג'ז'רקיזם בכנסייה הראשונה של לומברדיה באינדיאנפוליס, שיעורי זומבה בכנסיית Amazing Grace בממפיס, או שיעורי ריקודי בטן בכנסיית Holy Trinity Presbyterian Church בריצ'מונד, וירג'יניה.

בישראל יש מקומות לדתיות וחרדיות ללמוד מחול

הללו בית ספר למחול בניגון יהודי הביאה עמה בשורה טובה מאז 2007 שנפתחו שערי הסטודיו למחול לנשים דתיות

מציעה הללו: סטודיו למחול לדתיות

שיעורי מחול לחרדיות | דתיות

עם זאת

ריקוד על עמוד שומר על קשר הדוק יותר עם מידות רעות שהקהילה הנוצרית זועקת. לאורך ההיסטוריה של הנצרות, עדות וקהילות עצמאיות שונות אסרו על ריקוד ציבורי מסיבות שונות [4], אך המחול תמיד היה חלק מהחיים הציבוריים של נוצרים רבים. רוב הדתות שילבו ריקוד כחלק מהפולחן בזמן או במקום ספציפיים.

מאז התקופה הפרהיסטורית

הריקוד מלווה טקסים דתיים וטקסים קדושים. הרעיון של ריקוד כחלק מהפולחן היה נפוץ בהודו, שם נעשה שימוש ברקדנים במקדשים הינדיים במשך מאות שנים. למרות שהריקוד מוזכר עוד בספר שמות, הריקוד הוסר ברובו מהכנסייה הנוצרית ברפורמציה של המאה ה-16.
למידע נוסף בנושא של שיעורי מחול לדתיות מומלץ לבדוק ב- halelu.co.il

בעוד שהכוריאוגרפים רות סן-דני וטד שון הציגו את רעיון הריקוד כביטוי רוחני בתחילת המאה ה-20

דה סולה, חלוץ ריקוד מקודש, היה אחד הראשונים שהכניסו את הריקוד לשירותי דת . דה סולה, שלמד בג'וליארד עם הכוריאוגרף ז'וזה לימון, התערב לראשונה בריקוד מעורב, דת ואקטיביזם חברתי באמצעות השתתפותו בתנועת העבודה הקתולית בשנות ה-60.

מאז המאה ה-9 לפחות

הריקוד הפך לחלק מהדתיות הנוצרית. במחצית הראשונה של ימי הביניים, ריקוד ליווה חגים ותהלוכות של הכנסייה הנוצרית, שבמהלכן נישאו שרידי קדושים או קדושים על מנת למשוך את תשומת הלב לסיפורי חייהם. ההוראות הפולחניות של המאה השלוש עשרה מעידות על מגוון הריקודים שקיימו נוצרים ואנשי דת בימי קודש, במיוחד סביב חג המולד וחג הפסחא.

לצערם הרבה של אנשי דת מימי הביניים

חלק מהנוצרים אפילו דילגו על המיסה לתיאטרון או למשחקי גלדיאטורים, שהיו חלק גדול מתרבות המחול והבידור העתיקה. למרות מאות שנים של איסורי ריקוד שהוציאו מועצות כנסיות, נוצרים עתיקים ומימי הביניים לא הפסיקו לרקוד. במשך חמש המאות הראשונות של הנצרות, הכנסייה התנגדה לריקוד. עם זאת, במאה ה-16, הנוף התרבותי של המחול הנוצרי השתנה באופן דרמטי.

כאשר ספינת העבדים הראשונה הפליגה לווירג'יניה בשנת 1619

הריקוד הנוצרי נעלם במידה רבה בהיסטוריה. עם הזמן, אפריקאים משועבדים, עם מסורותיהם של שירי קודש ותנועות, החזירו את המחול לנצרות. במהלך השירות החלו הכנסייה והקתדרלה לבצע ריקודים אמיתיים.

ייתכן שאחד השימושים המובנים הראשונים בריקוד היה במופעים ובמיתולוגיה

שימוש מוקדם נוסף בריקוד עשוי להיות מבשר למצבי טראנס אקסטטיים בטקסי ריפוי. הריקוד בהינדואיזם היה חלק מטקס מקדש מקודש, במיוחד בדרום ובמזרח הודו, שבו כוהנות של דוואדאסי סגדו להיבטים שונים של האלוהות באמצעות הבעות פנים ומחוות מורכבות. הרקדנים מפגינים בתנועותיהם את מסירותם לאלים והאלות ההינדואים.

ביטויים תרבותיים כמו ריקוד יכולים לחשוף את השפעת הדת על החברה

בנוסף, לצורות אמנות דתיות יכולה להיות השפעה חיובית על התרבות. ריקוד המסכות הקדוש הוא חלק מהיחסים בין אנשים לעולם הרוח. הוא תורם לחברה וליחידים באמצעות התנהגות סמלית, בדומה לאלו המבוצעות על ידי מופעי מחול המסבירים את הדת, יוצרים ומשחזרים תפקידים חברתיים, פולחן ויראת כבוד. ולהוביל לאינטרסים על טבעיים המשפיעים על שינויים וכרוכים בבעלות. מופעי מחול מערביים עכשוויים המבוצעים במקומות פולחן הנקראים ריקודי קודש, טקסים או מדרש (חיפוש אחר משמעות מקראית בתורה באמצעות תנועות אימפרוביזציה); תיאטראות ציבוריים; סרטים; טֵלֶוִיזִיָה; האינטרנט ממשיך מסורת ריקוד שמסבירה את הדת.

כמו כן

הז'אנרים השונים של מוזיקת ​​הריקוד בתרבות הרומא/רומא כוללים נושאים ומילים דתיים. בתוך המסדר הסופי של האסלאם (המהווה כ-5% מהמוסלמים), חלק מבתי הספר מאמינים שריקוד הוא ביטוי אינטגרלי של דבקות ודרך להתחבר לאלוהים. למרות שרוב הריקודים בכנסיות נוצריות הם בזרם המרכזי של המחול המודרני. , גם זה פתוח לפרשנות. במהלך המאה האחרונה, תנועת מחול הקודש ביקשה להחיות ולקדם את המחול הדתי על ידי יצירת מגוון סגנונות תנועה היברידיים וחדשניים.

באקדמיה לריקוד ישועה

אנו מתמקדים במתן ריקודים ליטורגיים נוצריים המשפרים תפילה ופולחן באמצעות ריקודים ותנועות פרשניות. קורסי הריקוד הלירי והטקסי שלנו מספקים הזדמנויות לתלמידים בכל הגילאים לפתוח את ליבם בסביבה בטוחה ומסבירת פנים, לקרב אותם לאלוהים ולחזק את עבודתם באמצעות הריקוד. המטרה שלנו היא ליצור קהילה מסבירת פנים שבה אנשים יכולים ללמד, ללמוד, לעשות חזרות ולבצע סגנונות ריקוד שונים בסביבה תומכת. לרוב אולפני הריקוד יש להקה משלהם להופיע, אבל בסטודיו לריקוד גלנווד, לכל התלמידים שלנו יש הזדמנות להראות את עבודתם הקשה בהופעות רבעוניות.

מכון ריקוד הגאולה

הוא מקום שבו אנשים בני האמונה הנוצרית חופשיים לבוא ולהתפלל באמצעות ריקוד. בכנסיית ביתל ברדינג, קליפורניה, יש בית ספר לאנשים שרוצים ללמוד את הריקוד הנבואי. יום ראשון אחד בחודש, הדיקן מעביר שיעורים בחינם לנשים נוצריות שהן מערבות בתכניות הכנסייה שלהן. קורס חדש, Pole Fitness for Jesus, מעודד נשים נוצריות להסתובב ללא חטא.

שיעורי Pre-K שלנו בני שעה מלמדים תנועה ומוטוריקה עדינה

את היסודות של טכניקת בלט, קצב וקואורדינציה ותנועה יצירתית. ד"ר סופיה שאקיר, רופאת ילדים בפרברי שיקגו ומוסלמית שומרת מצוות, רשמה את ילדיה לשיעורי בלט, היפ הופ וריקוד. חדיג'ה אנדרסון, רקדנית בת 35, למדה על האסלאם דרך שיעורי ריקוד סנגל בסיאטל והתאסמה בשנת 1993.

בעוד שחלק מהמשימה המיוחדת של אומגה

היא שהריקוד הקדוש יבוצע באופן מקצועי על ידי רקדנים, יש גם מסורות ריקוד ליטורגיות שמקבלות בברכה רקדנים מכל רמות המיומנות. בעוד שרקדנים עולמיים עשויים למצוא טקסים מדיטטיביים מדיטטיביים בכיתה או למצוא השראה יצירתית במיתוסים ארכיטיפיים, בריקוד הקדוש, חיבור רוחני הוא מטרה מרכזית.