תפרים לאחר ניתוח קיסרי

מחקר חדש מראה כי לנשים שילדו בניתוח קיסרי יש תוצאות אסתטיות דומות כאשר נעשה שימוש בתפרים או בסיכות לאיטום פצעים. כדי לטפל בחששות שעלו במחקרים קודמים, המחקר הגדול ביותר עד כה השוואת תפרים (תפרים או סיכות כירורגיות) שנסגרות לאחר ניתוח C מראה יתרונות ברורים לתפרים בנשים. במחקר מצאו החוקרים ירידה של 57 אחוז בסיבוכי הפצעים בנשים עם תפרים בהשוואה לאלו שקיבלו סיכות.

על פי מחקר אקראי פרוספקטיבי שנערך לאחרונה

סגירת חתך עם קיטור בתפרים נקשרה לירידה של 57%בסיבוכי הפצע בהשוואה לסגירת סוגר (13%) ושביעות רצון מטופלת טובה יותר (15%). החוקרים גילו כי התפירה ארכה ממוצע של 9 דקות בהשוואה לסיכות. מחקרים קודמים מצאו כי יותר מ -50 % מהרופאים מעדיפים סיכות על התפר כדי לסגור חתך C מכיוון שקל יותר להשתמש בסיסים וטוב יותר לסגור חתכים עמוקים יותר, כמו אצל נשים שמנות. סקירת קוקרן שפורסמה בשנת 2012 דיווחה כי סיכות ותפרים הניתנים לספיגה תת עורית מבחינת זיהום הפצע ושיעורי סיבוכי הפצע דומים, אך שכיחות התרחבות הפצע אצל נשים עם חתכים אצטבוליים עלתה בארבעת הימים הראשונים לאחר הסרת סיכות [9]. נשים שסגרו חתכים בעזרת תפרים היו בסיכון גבוה יותר ב -80 % לפתיחתן מחדש של הפצעים בגודל של 1 ס"מ או יותר מאשר נשים שנסגרו בעזרת סיכות C. אלה שהיו להם חתך C שנסגר בתפרים במקום בתפרים היו בסיכון נמוך ב -57 % לפתח סיבוכי פצעים מאלו שעברו חתך שנסגר בעזרת סיכות.

לסיכום

המחקר שלנו מראה ירידה של 57% בסיבוכי הפצע לאחר ניתוח קיסרי כאשר חתכי העור נסגרו בתפרים במקום בסיכות. מחקר מבוקר אקראי שהשווה כאבים לאחר הניתוח בשיטת חסימת העור לאחר לידת cESAREAN על ידי רוסו ואח 'הראה כי הכאב היה קצר וזמן כירורגי קצר יותר בחולים שנסגרו באמצעות סיכות מאשר בחולים שנסגרו בתפרים תת עוריים. מכיוון שההידוק באמצעות סיכות מהיר יותר מההידוק עם תפר ושיעור הנפילה אינו מהווה בעיה רצינית, אנו ממליצים על ניתוח קיסרי עם תפר סגור כדי להפחית את תחלואת הלידה של CESAR הקשורה לסיבוכי פצעים.

ישנן מספר דרכים למנתחים לסגור פצע חתך C בעזרת סיכות ותפרים מסוגים שונים

כולל אלה שיש להסיר ולעשות מחומרים הניתנים לספיגה בגוף. מחקרים קודמים לא הראו הבדל משמעותי בדלקות פצעים בשימוש בתפרי עור נספגים או בלתי נספגים בהשוואה למחקרים קודמים [26,27,28] והשילוב של חסימת פאסיה תת עורית ואי סתימה עם תפרים שונים בעור לא נחשב . אין מספיק ראיות, כולל מחקרים, כדי לומר שכל שיטה לסגירת ניתוח קיסרי עדיפה.

Staple נקשרה לתוצאות דומות מבחינת זיהום פצעים

כאבים וקוסמטיקה, בהשוואה ללא תפר בשני המחקרים, ללא קשר לשיטת סגירת העור במהלך ניתוח קיסרי. סיבה אפשרית לממצאינו היא שחשיפה לחומרי תפירה הניתנים לספיגה עשויה להיות קשורה לעלייה בסיכון יחסי לדלקות פצעים בקרב נשים שעברו סגירת פאסיה תת עורית, סגירת עור ותפרים הניתנים לספיגה. חומרי התפר הנספגים והבלתי נספגים היו דומים במהלך ניתוח ניתוח קיסרי וסתימת עור.

תפרים נספגים תת עוריים וסיכות כירורגיות לסגירת פצע קיסרי הושוו בספרות

הצלקת מתחת להפרדת פצעי העור פחתה מ -16% ל -74% בנשים עם חתכים פתוחים עם תפר סגור בהשוואה לאלו שנסגרו בסיכות. במחקר זה הושוותה שיטת סגירת העור באמצעות סיכות בלתי נספגות עם תפרים תת עוריים נספגים.

הירידה בשיעורי הפרט של זיהומים בפצעים

המטומות, סרומות, החייאה וסיבוכי פצעים בתפרים בהשוואה לסיכות בשתי הקבוצות לא הייתה מובהקת סטטיסטית והמחקר שלנו בו ניתנו אנטיביוטיקה מונעת לאחר חתך עור וסגירת תפרים של העור לא הצליח להעריך הבדלים בסיבוכים בודדים. מאפיינים בסיסיים כגון גיל, BMI, סוג ואורך של חתכי עור וחומר דומה הנספג ולא נספג לשתי קבוצות החולים הראשונים והחוזרים (טבלה 1). אחוז דומה של נשים בכל קבוצה כוללות 39 אחוזים מהנשים המקבלות סיכות ו -34 אחוזים ו -44 אחוזים מהנשים המקבלות תפרים מסוגים שונים בהתאמה.

במחקר אחר, Buresch et al השוו תוצאות של 263 נשים שקיבלו Poliglecaprone ו -25 תפרים, ואחריהן ידיות לחתכים בעור ו- 257 נשים עם פוליגלקטין ו- 910 לתפרים. בשני המחקרים הוגדרה הפרדת העור ורוב הסיכות הוסרו תוך ארבעה ימים מיום הלידה.

רצינו לערוך מטא-אנליזה לסינתזת ניסויים קליניים אקראיים של חסימת עור בניתוח קיסרי עם תפרים הניתנים לספיגה תת עורית וקליפים מתכתיים לתוצאות (סיבוכי פצע, תפיסת כאבים, שביעות רצון מטופלת, קוסמטיקה וזמן ניתוח).

רצועות Steri

הידועות גם בשם תפרי פרפר, הן רצועות קטנות של סרט דבק רפואי מיוחד המשמש להחזיק שני אזורי עור יחד לריפוי חתכים כירורגיים. שלא כמו דבק כירורגי, רצועות מחזיקות את העור יחד ללא צורך בתפרים או בסיכות. השימוש ברצועות סטריליות יכול לסייע בהפחתת היקף הצלקות בקטע ה- C מכיוון שהן מגנות על שכבות העור החיצוניות מפני השמש במהלך תהליך ההחלמה.

הרופא שלך יאטום את הרחם שלך בתפרים המתמוססים מעצמם או יאטום את עורך בעזרת סיכות או תפרים

הרופא שלך עשוי להשתמש בקליפת עור לסגירת החתך, אך קליפים ממתכת הם בחירה פופולרית מכיוון שזו אפשרות קלה ומהירה. אתה תשתחרר מבית החולים תוך ארבעה ימים (בהתאם לכיסוי שלך ולפרטי הלידה שלך) והרופא שלך יסיר את הסיכות מהחתך ויהיו לך תפרים, אך הם יתמוססו מעצמם.
על מנת לשמוע מידע אודות תפרים לאחר ניתוח קיסרי ואלו פירסט לאחר ניתוח קיסרי עליך לגשת לאתר artmedicalcenter.co.il